Olimpicii tecuceni răsplătiți de administrația locală

De-Ziua-Mondială-a-Educației-olimpicii-tecuceni-răsplătiți-de-administrația-locală

Ziua Mondială a Educației este marcată la nivel european în data de 5 octombrie.

Cu acest prilej, administrația locală tecuceană dorește să onoreze munca elevilor și dascălilor tecuceni care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele naționale și internaționale din calendarul Ministerului Educației Naționale, în anul școlar 2017 – 2018.

Fondurile necesare pentru premiere au fost aprobate de Consiliul local în cadrul Programului de activități culturale al Primăriei municipiului Tecuci.

Prezentăm mai jos lista premianților din acest an:

• Titire Mihai Andrei locul I   tehnologice  Agricultură – Creșterea animalelor

Prof indrumători : Tănasă Teodor Cristian, Stanciu Nicoleta

Colegiul Național de Agricultură și Economie  Tecuci

• Bujoreanu Elena locul III   Religie

Prof. îndrumător : Movileanu Maricica Șc. gimnazială „Dimitrie Sturdza” Tecuci

• Pamfile Antonia  Mențiune   Științe Socio-Umane

Prof. îndrumător : Nicolau Doina  Colegiul Național „Spiru Haret” Tecuci

• Roșu Gabriela Mențiune   Științe Socio-Umane

Prof. îndrumător : Nicolau Doina Colegiul Național „Spiru Haret” Tecuci

• Nădejde Maria Isabela Mențiune Științe Socio-Umane

Prof. îndrumător : Olariu Eugenia Colegiul Național „Spiru Haret” Tecuci

• Neculai Violeta Mențiune  MențiuneTextilă și Pielărie

Prof. îndrumător Capmare Lavinia  Liceul Tehnologic „Elena Caragiani” Tecuci

• Midoi Abel Aron   Mențiune  Discipline Tehnologice  Turism și Alimentație

Prof îndrumător : Mușat Carla  Liceul Tehnologic „Elena Caragiani” Tecuci

• Costache Elena Mențiune  Învățământ profesional  –  Confecționer produse textile

Prof. îndr.: Capmare Lavinia, Dragomir Mirela, Avădanei Constantina

Liceul  Tehnologic  „Elena Caragiani” Tecuci

• Vasiliu Oana-Valentina Mențiune  Tehnologice Agricultură – Creșterea animalelor

Prof. îndr. Tănasă Teodor Cristian, Martin Floare

Colegiul Național de Agricultură și Economie  Tecuci

Vă invităm vineri, 5 octombrie 2018, ora 1000, în Sala de ședințe a Consiliului local, cadre didactice, elevi, părinți, să sărbătorim împreună Ziua Mondială a Educației și să premiem cele mai bune rezultate ale învățământului tecucean.