Modernizarea Secției de Pediatrie a Spitalului municipal „Anton Cincu”

Modernizarea Secției de Pediatrie a  Spitalului municipal „Anton Cincu”

În ultimile luni au fost realizate lucrări de modernizare a Secției de Pediatrie a Spitalului municipal „Anton Cincu” Tecuci.

Au fost executate lucrări de igienizare și renovare a sălii de mese, a băilor și  a fost achiziționat  mobilier.

Investiția de aproximativ 110.000lei, a fost considerată de administrația locală drept o prioritate, chiar dacă nu a fost prinsă în lista de investiții a bugetului local pentru anul 2018.

Suma necesară a fost alocată prin redirecționarea  de la capitolul bugetar „Cultură, Recreere, Religie”, a fondurilor prevăzute pentru organizarea spectacolului de Revelion.

Lucrările de modernizare vor continua și în anul 2019.

Chiar dacă spectacolul de Revelion ar fi fost un eveniment așteptat de mulți tecuceni, administrația locală a considerat că reabilitarea Secției de Pediatrie era absolut necesară .

Cu toate acestea, noul an va fi întâmpinat cu un  foc de artificii, organizat în centrul civic al municipiului Tecuci.

La miezul nopții, vă așteptăm să vă bucurați de spectacolul de lumini care va marca începerea anului 2019.

Serviciul Comunicare Registratură