Intrerupere furnizare apă potabilă în municipiul Tecuci

Pentru a veni în întâmpinarea solicitării Primăriei  municipiului Tecuci care derulează un proiect de investiții în cadrul Spitalului Municipal Tecuci —,,Construire Centru de Primiri Urgențe„- Societatea APA CANAL SA GALATI va proceda la intreruperea furnizării apei potabile în întreg municipiul Tecuci în intervalul : marți , 14  mai 2019 ora 22.00 – miercuri 15 mai 2019  ora 6.00 , pentru  executarea unor lucrări în rețeaua de distribuție apă potabilă , respectiv : relocare conductă distributie apă Spitalul Municipal Anton Cincu , str. Costache Conachi nr.35 .
Lucrările se vor realiza in condițiile respectării normelor si normativelor tehnice precum și dacă condițiile meteorologice permit realizarea acestora, în caz contrar vom comunica prompt data reprogramarii.
Ne cerem scuze față de consumatorii afectați de sistarea apei potabile , multumim pentru înțelegere și îi asigurăm că echipele care execută lucrarile vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizarii apei potabile într-un interval cât mai scurt timp.