Extindere rețea distribuție gaze naturale în cartierul Satu Nou

Extindere-retea-gaze-naturale-in-Municipiului-Tecuci

Încep lucrările de extindere a rețelei de distribuție a gazelor naturale pentru cartierul Satu Nou partea stângă

În data de 10 octombrie 2018 a fost dat ordinul de începere a lucrărilor de execuție pentru proiectul de extindere a rețelei de distribuție a gazelor naturale în cartierul Satu Nou.

Proiectul, demarat de Engie România, va fi realizat de S.C. Dramon S.R.L. Tecuci și are termen de execuție 2 ani.

Lucrările vor începe din zona Kaufland – Bulevardul Carol până în cartierul Satu Nou, partea stângă.

Beneficiarul acestor lucrări este Primăria municipiului Tecuci care a prevăzut în planul anual  de investiții alocarea sumei de 177.000 lei pentru realizarea rețelei de alimentare cu gaz pe străzile Nicolae Iorga, Nicolae Titulescu, bulevardul Carol, străzile Regina Elisabeta, Regele Ferdinand, Miron Costin și Spiru Haret.

Pentru informații suplimentare  puteți contacta executantul, prin reprezentantul său,

ing. Sorin Neacșu, tel. 0730.070.331