Contract de finanţare semnat pentru reabilitarea Grădiniţei 17 din Tecuci

CONTRACT DE FINANȚARE SEMNAT  PENTRU GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 17

În data de 20 noiembrie 2017, la Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene a fost semnat Contractul de finanțare, din cadrul Programului național de dezvoltare locală, pentru obiectivul de investiții:

„Reabilitare grădinița cu program prelungit nr. 17, Tecuci, județul Galați”.

Valoarea totală a investiției este de 3.050.000,00lei din care M.D.R.A.P.F.E. dispune alocarea sumei de 2.920.795,00lei.

Contractul de finanțare intră în vigoare la data semnării și are valabilitate pană la finalizarea obiectivului de investiții, fără a depăși 4 ani.

La acest moment Primăria municipiului Tecuci analizează posibilitatea de a folosi această finanțare pentru relocarea și realizarea unei clădiri noi destinată funcționării Grădiniței cu program prelungit nr.17.