Anunț intrerupere furnizare apă potabilă in municipiul Tecuci

CATRE, PRIMARIA MUNICIPIULUI   TECUCI D.S.P.J –  C.S.P. GALATI  , INSPECTORATUL   JUDETEAN   PENTRU  SITUATII  DE URGENTA

Prin prezenta  APA CANAL S.A.  GALATI  va aduce  la cunostinta   faptul  ca in data  de 20  iunie 2017,  interval  orar  09,30 ~ ora 14,00    se  va  intrerupe  furnizarea   cu  apă  potabilă  în municipiul  Tecuci  – Cartier  Tineretului   (Zona  Industrială   – blocuri  aflate  in adminstrarea   Asociatiilor   de  proprietari   nr 9, 9A, 9B)  urmare  a  executarii  lucrărilor  de decuplare  a conductei  de AZBO  Dn 300 mm de la  reteaua de  distributie   apa  potabila,   in  prezent   functionala   fiind   conducta   de  apa   nou  executată   PEHD Dn 310mm  .

Ne  cerem  scuze  fată  de  consurnatorii   afectați  de  sistarea   apei  potabile,   multumim   pentru inteleqere   si îi asigurăm   că  echipele   care  execută  lucrarile  vor  face  tot  posibilul  pentru  finalizarea lucraritor  si reluarea  furnizarii  apei potabile  intr-un   interval  cat mai scurt de timp. Totodata,    rugăm toți abonații  afectați  de această  oprire  sa-si asigure  rezerva  minima  de apă  pentru  consum  și  uz casnic în perioada  întreruperii  furnizarii  apei.

Cu stima, DIRECTOR  GENERAL, Ing. Stan Gelu